تبلیغات
جغرافیا یک قدم مانده به اوج

جغرافیا یک قدم مانده به اوج
زندگی اطلس جغرافی ماست که در آن جلگه جهد آشکار و نمکزار حسد پیدا نیست.

جانورانی آبی و خاکی ترسناک برای انسان
هزاران موجود از حشرات کوچک گرفته تا نهنگ های عظیم الجثه ساکن اقیانوس ها و قاره ها،در کنار ما انسان ها زندگی می کنند.نسل بسیاری از آنان منقرض گشته است و تعدادی از آنها نیز در خطر انقراض قرار دارند.برخی از آنان اهلی هستند و در کنار انسان ها به راحتی و بدون دردسر زندگی می کنند و بعضی دیگر جانوران دارای خوی وحشی بوده و به شدت درنده و گزنده  هستند. در این پست، به توصیف خصوصیات 10 نوع از این جانوران پرداخته شده است

 انتخاب  جانوران وحشتناک بر اساس خطر ایجاد شده توسط آنان دسته بندی نشده اند.  بلکه بر اساس قدرت ایجاد وحشت در دل انسان ها است.

انسان ها

بله اولین گزینه این لیست انسان ها هستند. به واقع بی رحم ترین نوع موجودات که توان کشتار عظیم همنوعان خود و لطمه به سیاره زمین را دارد،انسان ها هستند.بمب های اتمی و جنگ ها متعدد گواه این انتخاب است.علاوه بر اینها،نابودی بسیاری از حیوانات و موجودات کره زمین را به دست انسان ها نمیتوان فراموش کرد.پس نوع انسان ترسناک ترین موجود برای خود است.اما در این میان هیچگاه نباید انسان های بزرگ و مهربان را از یاد برد.انسان هایی که با عشق به نوع خود و حیوانات،ناجیان زمین هستند.

مابقی مطالب و تصاویر را در ادامه مطلب، مطالعه و مشاهده فرمایید.

عنکبوت ها

عنکبوت ها برای بسیاری از بانوان و حتی آقایان جزو ترسناک های موجودات هستند. هیچ فرقی نمی کند که این موجود یک عنکبوت ساده باشد و یا یک رتیل سمی بزرگ. جالب است بدانید هنوز هم تعدادی از قبایل از رتیل سمی بزرگ به عنوان بهترین غذا استفاده می کنند. به هر حال خانواده بزرگ و پر تعداد عنکبوت،رتبه دوم این لیست را به خود اختصاص داده است.

کوسه

ترس از اتفاقات غیر قابل رویت در واقع نوعی وحشت ذاتی در انسان ها است. این خطر می تواند در تاریکی سیاه پنهان باشد و یا دردریایی بزرگ. وقتی نزدیک شدن یک کوسه را نمی توانید به خوبی در دیدتون داشته باشید، پس قطعا ترس از این موجود همیشه با ما است. بله به اعتقاد بسیاری از مردم جهان،کوسه جزو ترسناک ترین موجودات جهان است.  اماسالانه 100 میلیون کوسه در سراسر جهان صید میگردد و ظاهرا انسان ها برای کوسه ها خطرناکتر هستند!


تمساح

کروکدیل یا تمساح از خطرناکترین جانوران شکارچی است.این حیوان دوزیست میتواند ساعت ها در انتظار شکار کمین کند و عمری بالغ بر بیش از 100 سال دارد.بعضی از انواع این جانواران میتوانند تا 6 متر قد و 1 تن وزن داشته باشند.آفریقا،استرالیا،آمریکا و برخی از کشورهای آسیایی،دارای بیشترین تعداد تمساح ها هستند.این حیوان سالانه تعداد زیادی از انسان ها را خورده و یا نقض عضو میکند.انسان های بسیاری حتی به صورت ذاتی از این موجود وحشت دارند و به همین دلیل تمساح رتبه چهارم از لیست ما است.

    

  مار

این حیوان و خصوصیت های آن را همه ما میشناسیم.مارها در گونه های مختلف در سراسر جهان وجود دارند و اکثر گونه های این حیوان سمی و خطرناک است.یکی از تفریحات برخی از مردم جهان،نگه داری مار به عنوان حیوان خانگی است که این کار در برخی از کشورهای جهان ممنوع شده است.این حیوانات وقتی در حالت های وحشت و یا گرسنگی قرار میگیرند،توانایی حمله به انسان را دارند و هیچ فرقی نمیکند که این انسان صاحب چند ساله آنها باشد و یا یک فرد غریبه.مارها سالانه جان 50000 انسان را میگیرند.هیچ گاه فراموش نکنید که مارها حیوانات باهوشی نیستند و توانایی تفکر آنان بسیار ضعیف است.مار در رتبه پنجم وحشت جهان قرار دارد.

بَبر

این حیوان زیبا برای انسان بسیار خطرناک است. خوی درندگی ببر این گربه سان بزرگ را در رتبه ششم فهرست وحشت قرار داده است.


شیر(سلطان جنگل)

سلطان جنگل را همه ما میشناسیم.شیرهای نر معمولا به شکار نمیروند و بسیار تنبل هستند اما علاقه غریزی آنها به درندگی همچنان وجود دارد.شاید بتوانید از دست یک مار فرار کنید اما شیر را بعید میدانیم.رتبه هفتم وحشت مردم جهان به این حیوان تعلق دارد.

عقرب

شاید جسه این موجود کوچک باشد اما بسیار بی رحم و سمی است.عقرب یا کژدم جزو خانواده بندپایان است.هرچه چنگک های این موجود کوچکتر باشد،زهر آن نیز قویتر است.عقرب در مناطق گرمسیر بیشتر یافت میشود و ترجیح میدهد محل زندگی خود را در زیر زمین و سنگها بنا کند زیرا این قسمت ها از دمای کمتری برخوردار هستند.عقرب ها در اندازه های 1.5 تا 18 سانت و رنگ های قهوه ایی،خاکستری و سیاه دارند.عقرب ها میتوانند ماه ها بدون غذا زندگی کنند و این حیوان وسواس عجیبی برای تمیز کردن خود دارد.عقرب قرمز هندی کشنده ترین نوع از این خانواده است.عقرب ایرانوس نوعی خطرناک از این حیوان است که متعلق به ایران است.این بندپای ترسناک رتبه هشتم جهان را در وحشت دارد.

خرس

خرس ها پستاندارانی بزرگ و گاها عظیم هستند.خرس ها بین 35 تا 40 سال عمر میکنند و از گوشت تغذیه میکنند.خرس میتواند بوی خون و غذا را از فاصله 100 مایلی و یا سه متر زیر برف تشخیص دهد.خرس قهوه ایی با سرعت بالا و مدیریت دقیق میتواند به سرعت طعمه خود را دنبال کند و فرار از دست این موجودات کار بسیار سختی است.متاسفانه سالانه صدها راس از این موجود توسط انسان شکار شده و از گوشت،پوست و دندان این حیوان استفاده میگردد.وحشت عمومی از خرس این حیوان را در رتبه نهم لیست قرار داده است.


کوسه غول پیکر سفید

این نوع از کوسه در تمامی اقیانوس ها زندگی میکند و در سن15 سالگی به بلوغ کامل میرسد.کوسه سفید گاها،  تا 3100 کیلو وزن دارد و در راس هرم شکار اقیانوس قرار دارد.با اینکه کوسه سفید بزرگ در لیست 10موجود ترسناک قرار دارد،اما این حیوان هیچ علاقه ایی برای حمله به انسان ندارد.

   ترس انسان از حیوانات هنگام مواجه شدن با آنها، جانوران  درنده و گزنده را بیشتر به حمله و شکار انسان حریص تر می کند. 

از مکر و حیله ی انسانما ها، وجود تان دور باد.


[ سه شنبه بیست و هفتم مردادماه سال 1394 ] [ 12:12 ق.ظ ] [ بهرام حاجی میرزائی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

به نام خدا
وب جغرافیا از نو
وب جغرافیا از نو سعی دارد، مطالب و تصاویری در خور توجه از علوم جغرافیا و زمین شناسی را در اختیار علاقمندان گرامی این علوم، قرار دهد. همچنین مطالب علمی و نظرهای وزین همکاران و دوستداران علم جغرافیا و علم زمین شناسی را از محضر عالی آنها دریافت نموده و در این وب به سمع و نظر، سایر عزیزان برساند. ضمنا اگر سوالاتی در این زمینه، خوانندگان گرامی و همکاران محترم داشته باشند، در قسمت نظرخواهی قرار دهند تا در حد توان، پاسخ مناسب به محضر گرامی دوستان و یاران ارائه شود. سپاس فراوان، از نگاه زیبای شما عزیزان.children_school@yahoo.com
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک دوستان
صفحات جانبی
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
ter; filter:alpha(opacity=100); -moz-border-radius: 6px; -webkit-border-radius: 6px; -webkit-transition:all 0.4s ease-in; -moz-transition:all 0.4s ease-in; -o-transition:all 0.4s ease-in; transition:all 0.4s ease-in; opacity:1.0; } img:hover{ border-radius: 7px; border: 1px solid #000; max-width: 480px; margin: 2px; padding:0px; float:center; filter:alpha(opacity=40); opacity:0.4; -moz-border-radius:6px;-webkit-border-radius:6px; box-shadow: 10px 10px 5px #000; -webkit-transition:all 0.4s ease-in; -moz-transition:all 0.4s ease-in; -o-transition:all 0.4s ease-in; transition:all 0.4s ease-in; } img:hover{ opacity:1;filter:alpha(opacity=100); -webkit-transform: rotate(-4deg); -moz-transform: rotate(-4deg); } img:out{ opacity:1;filter:alpha(opacity=100); -webkit-transform: rotate(0deg); -moz-transform: rotate(0deg); }

کد تغییر شکل عکس ها